Hunter school 1.

4. ledna 2013 v 23:42 | Yuki

Noo, takže první kapča. Není to dobrý, nejsem s tím spokojená, ale doufám, že to je kvůli tomu, že je to první díl. Ty jsou vždycky o uvedení, popisování a tudíž nikdy nejsou moc zábavný (teda pokud dotyčný popisuje, ale já se nerada vrhám rovnou na děj, protože mi to pak přijde nepřehledný). Musím se rozepsat. Snad..:D

Ve třídě bylo hlučno. Bylo čerstvě po prázdninách (ano, i hunterské školy mají volno) a všichni si uvědomili, že byl úkol. Nikdo by to moc nehrotil, kdyby jim ho nezadala Rena.
"Stirk nás zabije," zamumlal Break s úzkostí v hlase a polkl. Poléval ho nepříjemný pot.
"Haha," posmíval se Vincent a nasadil škodolibý úšklebek.
"Tebe se to týká taky, pitomče," upozornila ho Alex a dala mu malý pohlavek. "Co jsme vlastně měli udělat?"
"Hierarchii démonů z učebnice," pípla Julia, která se doteď dívala do země a poté se letmo podívala na bratra.
"K tomu potřebujeme učebnici!" zvolala uvědomněle Reina a zvedla ruku. Všichni na ni upřeli pohledy přičemž všichni v mysli udělali face palm, a nastalo hrobové ticho.
"Třeba si nevzpomene," zadoufal Break a otřel si pot z čela. Renu Stirk, přezdívanou Ria, nechtěl naštvat nikdo. Sice byla i o trochu mladší, než někteří z nich, ale měla respekt díky všemu, co udělala.
"Na co si nevzpomenu?" ozval se ostrý hlas, který se do všech zabodl, jako dýka. Opět nastalo hrobové ticho a nikdo se ani nepohl, jako by se báli toho, že když udělají pohyb, Ria je zabije. Po chvíli ticha to Rie docvaklo a nasadila ten největší rape face, jaký svět zažil, jaký uměla jen ona (ale Reina jí v tom občas dokázala konkurovat). "Milánci! Ukažte mi úkoly."
"Vždyť byly prázky," namítl kňučivě Vincent, který se pohnul jako první.
"Pravda," přikývla Ria. Všichni se zarazili. Ria přiznala nějakou jinou teorii, než její? Break si se sestrou vyměnili pohledy. "To jste jistě vypadli z kondice, haranti." Na jejím obličeji se uvelebil ještě větší rape face. "Takže všichni sto koleček a pak se uvidí, co dál."
"Ale no ták!" namítl Vinc.
"Vincent sto padesát... ještě nějaké protesty?" Všechny si je prohlédla.
Reina váhala. Má se zeptat? Nebo raději ne? Nakonec odhodlaně zvedla třesoucí se ruku do vzduchu, přičemž jí Ria provrtala pohledem. V tu chvíli se chtěla zahrabat.
"I já?" pípla v otázku. "Totiž... totiž... jsem jen exorcista..." Jakmile to vyslovila, přišlo jí to naprosto stupidní.
"Všichni vy malí bastardi!" rozkřikla se.
"Vždyť je kurva stejně stará, jak my," zabrblal Vinc.
"Vincent dvě stě koleček!" štěkla.

"Jste už ve druháku, drahouškové. Nikdo se s vámi mazlit nebude," ujistila je sladce Ria a s potěšením sledovala, jak ani jeden z nich nedokáže popadnout dech, poté, co všichni doběhli a Vinc ještě dodělával kliky. "Samozřejmě můj úkol pořád platí," dodala a najednou byla prostě puf.
Všem trvalo ještě dalších pět minut, než se zvedli a zombie krokem se vydali ke sprchám.

"Takže když to shrnu, stačí mít sůl, křišťálovou křídu..." mluvil Pan Ludwi, malý mužíček, který byl učitelem teorie. V jeho předmětu se učilo, jak démona znehybnit a pak vymýtit, když selžou ostatní faktory (jako třeba když je jen exorcista a hunteři nejsou přítomní, nebo když je démon opravdu silný a exorcista by ho neudržel na místě).
"Tohle je hrozná nuda," namítl Break.
"Jo," přidal se Vinc. "Kdy kurva začnem bojovat s démonama venku?"
"Až podle osnov. Jakmile dobereme dostatečnou teorii, tak začnete...-"
"To znamená?" přerušila ho Alex netrpělivě a pozvedla obočí.
"To znamená, že asi za měsíc, ale..." musel přestat, když se třídou ozval sytě Vincův a Breakův hlas. "... před chvílí jste ještě nevěděli, jaký je rozdíl mezi hunterem a exorcistou."
"A to sakra jakej?" zarazil se Vincent a pozvedl obočí.
"Exorcista vymýtá démona, zničí ho slovy a je to ten nejúčinnější způsob. Kdežto hunter může být buď tělesná stráž exorcisty a nebo zničí démona pomocí zbraní, ale nemusí se to vždy podařit. Proto jsou obvykle hunteři doprovod pro exorcisty. Oba obory jsou stejně důležité," vysvětlila Reina učebnicově.
"Výborně, Reino," pochválil ji Pan Ludwi.
"Shame on you, darling," řekla Alex směrem k Vincovi, který nechápavě zamrkal.
"Jak to mám asi do prčic vědět?" Vinc rozhodil rukama a nasadil the fuck face.
"Tohle jsi měl vědět už v prváku," sjela ho.

"Takže dneska půjdete každý popořadě, ať vidím, jak na tom jste," řekl Zero. Zero byl vysoký, hubený, černovlasý a mladý. Bylo mu 27 let. Měl brýle a byl to výborný hunter a částečně i exorcista.
"A budou z toho známky?" zeptal se vyděšemě Vinc.
"Zatím ne," odpověděl chladně Zero a zadíval se do seznamu. "Vincente, můžeš zrovna jít." Upřel na něj pronikavý pohled.
"Proč zrovna já?"
"Jedu podle abecedy."
"Ale vždyť A - Alex!"
"Neházej to na mě!" vložila se do toho pohotově Alex a dupla mu na nohu.
"Black."
Vincent vzdychl, ale šel. Nejdřív ke zbraním, kde si vzal svůj starý dobrý dřevěný meč a potom seskočil do tělocvičny, která byla vyhloubená dva metry do země.
Zero dal pokyn, aby se vypustil malý démon, úplně neškodný - ďáblík. Byl malý asi půl metru a jeho největší schopností bylo někomu buď dupnout na nohu kopýtkem, kousnout ho ostrými zoubky, nebo vzít mu malé množství energie. Neměl žádnou inteligenci, jen chtěl jíst a ubližovat, popřípadně rozšiřovat zlo a strach.
Ďáblik nejdřív vyskočil ze dveří, než zaměřil Vince, který namachrovaně mával dřevěným mečem, dokud se nepraštil do hlavy jeho koncem. Vincent počkal, než k němu ďáblík dojdu a potom ho jednoduše propíchl ostrým koncem dřeva. Ďáblík zachrchlal a z jeho tělíčka se vyvalilo trochu černé krve. Vincent vytáhl meč a nasadil vítězný výraz typu 'jsem nejlepší'.
"Nic lepšího pro mě nemáte?" ušklíbl se ještě víc a vylezl po žebříku nahoru.
"Tohle je týrání zvířat," zamumlala Alex vrčivě, když se svým oštěpem seskakovala do tělocvičny. Počkala, až se ďáblík zregeneruje a všimne si jí. Vydal něco mezi vrněním a vrčením a vrhl se po Alex. Ta zavřela oči a tiše zašeptala: "Prosím konstruktivní Vesmír, aby dalo tomuto ďáblíkovi čistou energii." V tu chvíli se ďáblík začal svíjet a řvát.
"Nezabij ho, Alex!" houkl na ni Zero. Alex protočila oči a přerušila spojení s Vesmírem. Popadla oštěp a zapíchla ho do motajícího se ďáblíka, stejně, jako předtím Vinc.
Otočila se a vylezla nahoru stejnou cestou. "Tohle je vážně směšně jednoduchý," přidala se k Vincovi. Zero to nekomentoval, jen vyzval Julii a Breaka, aby šli jako další.
Julia seskočila jako první. Když doskočila, vyskočil Break a v letu se přeměnil v kosu s jednou čepelí. Julia ji s ladností chytila do pravé ruky a zadívala se na ďáblíka, který skákal jejich směrem. Neuběhla ani sekunda, ani mrknutí oka a ďáblík opět ležel na zemi s rozseknutým bříškem, a Julia stála na tom samém místě. Break se hned poté přeměnil. Jakmile vylezli za ostatními, otřel si ruce od černé krve do ručníku, který mu byl poskytnut.
"A teď ty, Reino," otočil se nakonec k ní. Přikývla.
"Jak to, že ona nemusí popořadě?!" rozkřikla se naštvaně Vincent.
"Protože bude vymítat, musí jít poslední."
"Jak to, že ona může vymítat a my ne?!" Vinc zvýšil hlas a nasadil tvář ublíženého, naštvaného dítěte. Už mu ale nebylo odpovězeno.
Reina stála proti ďáblíkovi. V její hlavě to šrotovalo, ale nemuselo dlouho. O ďáblících se učili v prváku na začátku, takže jeho vymítání znala úplně bezchybně. Otevřela ústa a monotonně začala odříkávat latinský text. Ďáblík se nejdřív zastavil a koukal. Potom zakvílel a začal hrozivě ječet (hrozivě na jeho velikost). Začalo se z něj kouřit, až z něj nakonec zůstal jen černý prášek.
"Výborně," pochválil je Zero, když tam před ním opět stáli všichni a všechny je shlédl. "Vidím, že tohle pro vás bylo opravdu, jako byste měli zamáčknout brouka. Takže jsem vás naučil, co jsem mohl," říkal potěšeně. "Dál vás budu mít na hodiny, jako doposud, ale do terénu půjdete s Riou." Jakmile se ozvalo její jméno, všem naskočila husí kůže a všichni zbledli. "A občas i se mnou."
"P-proč s Riou?" zeptala se Reina. Zero se ušklíbl.
"Protože vás naučí, jak zvládat větší démony, aniž by se vám mohlo cokoliv stát," odpověděl. "Rio?" oslovil ji. V tom se objevila vedle něj. Všichni nadskočili, jako by byli na horské dráze.
"Zdravím, miláčci," pozdravila je Ria a zamávala jim. Potom se ušklíbla. "Už máte úkol hotovej?"
"Jak bychom mohli?" zeptal se Vinc. "Vždyť jsme tě měli sakra před pár hodinama," namítl. Ria na něj trhanně otočila obličej s prázdným výrazem. Na krku jí vyskočila žilka.
"Tě?" zopakovala. Všichni až na Vince synchronizovaně odstoupili o krok zpět s pohledy zabodnutými do země. Vinc konečně pochopil, že řekl něco špatně.
"Nech to být, Rio," klidnil ji Zero.
"Všichni dvě stě koleček!" vřískla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Chie Niji Hatsukora Chie Niji Hatsukora | Web | 5. ledna 2013 v 11:32 | Reagovat

jo jo joooo, dalsi :D

2 Rena Stirk Rena Stirk | Web | 12. ledna 2013 v 21:02 | Reagovat

Tak to bylo naprosto zabitý! :D Úplně megastický... piiiiiš dál!:_D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama