Hunter school 4.

2. března 2013 v 21:10 | Yuki

Událo se to v několika sekundách. Když byl démon těsně před Reinou, Ria se zčista jasna zjevila, chytila démona za ruku a tu svou zarazila do něj. Chytila jeho srdce a tiše, během dvou sekund, ze sebe vydala veškerý latinský text. Démon se rozplynul v šedý prach.
Ani jeden z nich se nepohnul. Vincent zamžoural do ostrého světla a sáhl si na bolestivou část hlavy. Alex se snažila dostat z lehu do sedu, ale nějak extra se jí to nedařilo. Reina byla tak v šoku, že skoro zapomněla dýchat. Stála, jako přibitá. Break už změněný se sbíral ze země s nezvyklou těžkostí. Jediná Julia vypadala, jako by se jí nic nestalo, jenom jí bolely ruce od držení bratra. Všichni byli v pořádku, sice vyčerpaní, ale v pořádku. Styděli se, byli v šoku a nechápali, co se vlastně stalo.
"Dost jste mě zklamali," řekla Ria chladně a oprašovala si ruce. Všechny je shlédla. "Vstávat, jde se zpátky." Aniž by čekala, rozešla se zpátky.
Všechny její chování zarazilo. Prohloubilo to jejich pocit studu.
Vincent vstal a pomohl Alex na nohy. Navzájem se podpírajíc se vydali za Riou. Break pomáhal Reině, aby se vrátila k životu.
"Jsi v pořádku?" zeptal se jí. Neodpovídala. Dívala se před sebe. "Reino.." naléhal a luskl jí před očima. Vypadala, jako v transu. "Reino!" zamávaval s ní. Konečně se na něj podívala. "Seš v pohodě?"
"Jo," zamumlala a pousmála se. Nedůvěřivě pozvedl obočí, ale nemohl nic namítnout, protože Reina se vydala za ostatními.

Následujících pár dní bylo zvláštních. Nikdo moc nemluvil, všichni byli ještě otřesení z praxe.
"Fakt jsme to posrali," poznamenal tiše Vincent. Spíš pro sebe, ale Alex ho taky slyšela.
"Dík za info, fakt jsem to předtím nevěděla," sykla jedovatě.
"Nic se nestalo," namítla tiše Julia.
"Nic se nestalo?" zopakoval její bratr ostře a věnoval jí naštvaný pohled.
"Julča má kurva pravdu, jsme živí a zdraví," zastával se jí Vinc.
"Neměla nás brát na něco... takovýho," zavrčel Break a pohlédl bokem, přičemž narazil pohledem na Reinu. Jen seděla, dívala se před sebe. Očividně je nevnímala. Pohled měla prázdný. Takhle už seděla několik dní (cokoliv dělala, byla taková), ale nikdo to moc nebral vážně, protože na tom vlastně byli všichni stejně.
"Můžu za to já," probíhalo jí hlavou. "Mohla jsem nás zabít, všechny. Jenom proto, že jsem si nemohla vybavit slova tak rychle, že jsem nevěděla, co je zač."
"Nevěděla, že jsme takoví lůzři," namítla Alex vrčivě.
"Ty možná seš," vyštěkl Break podrážděně a vyskočil na nohy.
"Aha, že jsem tě viděla se tam válet po zemi! Asi si chtěl mít jinej úhel pohledu...?!" Alex taky vyskočila a chtěla po něm vystartovat.
"Stačí, smrádci," přerušila jejich hádku Ria, která se zničehonic objevila na katedře, čímž ji zarazila. Alex si s Breakem ještě vyměňovala vražedné pohledy, přičemž se usadili, ale už se věnovali Rie. "To vás pořád štve tamto?" Pozvedla obočí. Všichni sklopili pohledy, nikdo to nechtěl zase vytahovat. "Dobře, tak abyste věděli, zítra je pátek, milánci. Jdeme zase ven," poznamenala a poslala vzdušnou pusu někam doprostřed třídy.
Všichni ztuhli. Teda, až na Reinu, která se zázrakem stala z kamene opět lidskou bytostí a vzhlédla k Rie. Polkla. Nechtěla tam jít. Nenenenene...
"Nemůžeme... zůstat tady?" zeptal se Break tlumeně, jako by přes něj někdo přehodil látku.
"Samozřejmě," řekla sladce Ria a zaculila se jako největší andílek, "že ne," dodala a opět nasadila svůj 'všichni jste mi těžce někde' výraz. "Ale nemrhejme mým drahoceným časem a pojďme se učit." Vstala a otočila se k tabuli. Pak se zarazila. Nikdo nevydal ani hlásku. Žádné protesty. Pozvedla obočí a natočila se zpět k nim. Nejspíš byli opravdu zaražení. "Dneska se vrhneme na klasifikaci démonů."
"Ehm... nedělali jsme to už?" zeptala se Julia tak tiše, že ji skoro nikdo neslyšel. Ale naše Ria má sluch jako ostříž!
"Tuhle ne. Dělali jsme rodokmen," odpověděla krátce. "Takže, má někdo nějaký nápady? Co by mohla být klasifikace?" Rozhlédla se po nich. Potom zůstala pohledem na Reině. "Reino?"
"Ehm... co?" zeptala se nechápavě a teprve teď začala poslouchat. Všichni (až na Julii) nechápavě otočili hlavy a zůstali chvíli zírat. Reina neví? Neposlouchá?
Ria se zamračila. "Dobře, usránci, nebudu to protahovat. Stejně jsme ve skluzu, protože jste tupí a musí se na vás pomalu. Dělejte si poznámky," přikázala a těsně, než se otočila k tabuli se jí blýsklo v očích a nasadila svůj mega rape face. "Pokus to budete stíhata, muehehe... bwuahaha!"
To trochu zvedlo náladu. Alex si se spolusedícím Vincemt vyměnila nechápavé pobavené pohledy.
"Chcete začít od nejsilnějších nebo nejslabších?" zeptala se. "Vlastně je mi fuk, co chcete, začneme od nejsilnějších," řekla o sekundu později a začala čmrkat na tabuli. "Démoni, nejsilnější, v jejichž čele si trůní Satan, se kterým se setká ve svém životě jedna setina hunterů nebo exorcistů. Samozřejmě nepřežijí. Satan je level jedna, nebo úroveň jedna. Prostě jednička. Satanovy děti jsou pod ním, samozřejmě nejsou silnější, než on, takže druhá úroveň, jsou to dvojky. Pod nimi jsou běžní démoni, jako Pekelní psi, ďáblíci a tak podobně..."
"Rio?" Vincent zůstal koukat na tabuli.
"Co je?!" vyštěkla a s plamínky v očích se otočila.
"Co je kurva ten poník?"
"To je koza," opravila ho.
"A co je koza?"
"To je Satan, analfabete umění," zavrčela pyšná na svůj výtvor. Všem se objevila kapička u hlavy.
"Aha," hlesl a rychle sklopil pohled.
"Ještě někdo něco nepozná?" sykla dotčeně. Aniž by čekala, že se někdo zeptá, otočila se zpět k tabuli. "Ve stejné úrovni, jako jsou pekelní psi, jsou upíři a vlkodlaci. Nepleťte si vlkodlaky s pekelnýma psama!" Zdůraznila. "Ví někdo, jakej je rozdíl?" Otočila se k nim a založila ruku v bok. Pozvedla obočí.
Alex hodila očkem po Reině. Vůbec nevnímala. Co s ní je?
"Žádný tvor z pekla nemá srst. Vlkodlaci vypadají, jako velcí vlci."
"Výborně, Julio," pochválila ji Ria. "Démoni - všichni - jsou jenom z kůže. Někteří jí mají tvrdou, že je nepřesekne ani ta nejsilnější ocel, jiní ji mají zase tenkou, že byste ji jemným třením přetrhli. Ale žádný z nich nemá srst."
"Proč?" zeptal se Break.
"Protože by jim bylo teplo, nemyslíš? V pekle asi bude trošku horko. Navíc, démoni jsou imunní vůči většině ohňů, kdyby měli srst, pochybuju, že by byli," odpověděla znuděně. Break zčervenal.
Alex se zájmem zvedla hlavu. "Většina ohňů?" Tohle byl její obor.
"Teď se tím nebudu zabývat, drahoušku. Příští rok budete mít všichni volitelný předměty a tohle bude v jednom z nich," odpověděla s nezájmem. "Dobře, takže vlkodlaci, upíři, pekelní psi jsou třetí level, trojky. V učebnici jich máte víc, ale mně stačí tihle základní."
"My k tomu máme učebnici?" podivil se Vincent a zvedl hlavu od čmrkání. Ria to ignorovala a hodila letmý pohled na hodiny.
"Kdo mi to zopakuje?" Všichni sklopily hlavy a dělali, že jsou neviditelný. Ria zvedla obočí a přejela pohledem po všech. "Reino," vyzvala ji a opět si sedla na katedru a překřížila nohy.
Reina zvedla hlavu. Vůbec neměla potuchy, o čem se to celou hodinu bavili. Polkla a krátce se střetla s Riiným zlověstným pohledem.
"Démony dělíme do tříd," začala Alex a mrkla po Reině. "Nejvyšší třídou je Satan, pod ním jsou jeho děti, což jsou... druhá třída. A pod nimi jsou pekelní psi, vlkodlaci a upíři. To je třetí úroveň," shrnula to.
Zazvonilo.
"Zítra na praxi, milánkové. Těšte se," řekla přeslazeně, až jedovatě a zvedla se.
Reina neměla nic vytažené, takže jen vstala a došla k Alex."Díky," zašeptala, když si všichni sbírali věci.
"Za nic, zlato," usmála se. "Počkej, co se děje?"
"Nic," zalhala. Na to se jí v hlavě zrodil ďábelský plán. "Je mi trochu blbě."
"Aha..." zamumlala nedůvěřivě, ale musela na další hodinu, která byla s ostatními studenty. Normálními. Takže do druhé části budovy.
"Reino," zavolala ji Ria, když všichni odešli. "Co je s tebou?"
"Nic," zopakovala a odkašlala si.
Ria pozvedla obočí. "Nedělej ze mě blba, vždycky se hlásíš a všechno víš. Dneska jsi byla furt ticho a ani jsi nevěděla o co jde."
"Je mi blbě, asi jsem něco chytla." Uhnula pohledem. Lži uměla vymýšlet, ale neuměla u toho moc dobře hrát. Byla nejistá.
Ale Ria v sobě pocítila to chilli, takže nezvládala rozeznávat pravdu. "Dobře. Takže teda... zítra," řekla a vypařila se.

Všichni byli v pozoru. Všichni byli ztuhlí a nikdo nepromluvil, dokud nepřišla Ria.
"Můžeme jít?" zeptala se unaveně a zívla. Protáhla se.
"Chybí Reina," namítl Break, který seděl zády ke zdi vedle svojí sestry.
"Hm?"
"Reina Loren, ta holka co v našem týmu vymítá," připomněla Alex a ušklíbla se.
"To nevadí, budeš vymítat ty." Ria pokrčila rameny a otočila se.
"Cože?!" vydala ze sebe vyděšeně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Chie Niji Hatsukora Chie Niji Hatsukora | Web | 6. března 2013 v 22:30 | Reagovat

kde mam postavu? co s ni je? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama